kontakt

Hrajeme:

 
...ale když ona je zakletá

hrají: Dobroslav Illich, Jiří Polehňa
text, výtvarník: Jiří Polehňa
režie: D. Illich, J. Polehňa

Pohádka je parafrází známého příběhu o Dlouhém, Širokém a Bystrozrakém a je hráno papírovými loutkami, které vznikají během představení. 
V příběhu se pozná, že bez přátelství se nedá vysvobodit princezna ani dohrát představení.
Papírové loutky mají svou jednoduchostí inspirovat děti k vlastní tvorbě.
Technické podmínky: hrací plocha cca 5x4m pokud možno vyvýšená, běžné nasvícení hrací plochy, dvě polstrované židle (není podmínkou). Zpřístupnění sálu cca jednu hodinu před začátkem. Představení je určeno pro děti od 3 do 7 let. Kapacita sálu cca 250 diváků. Představení je možno hrát i v hernách MŠ. Je určeno pro děti od 3 do 7 let a trvá cca 40 min.
 
ČERT a KÁČA

hrají: Dobroslav Illich, Jiří Polehňa
text, výtvarník: Jiří Polehňa
režie: D. Illich, J. Polehňa

Káča v našem podání je dost nesnesitelná a nesnášenlivá ženská. Nevydrží s ní ani čerti v pekle. Ale co nedokáží čerti v pekle to dokáže láska a jeden povedený ovčák. Pohádka vychází z tradiční české klasiky. Představení je hráno řezbovanými maňásky.
Technické podmínky: hrací plocha min. 3x3m, vyvýšená o cca 0,6m(není 
podmínkou). Běžné nasvícení hrací plochy (není podmínkou). Kapacita sálu cca 250 diváků. Vhodné pro děti od 3 let. Představení je možno hrát pod širým nebem i v hernách MŠ a trvá cca 40 min. Práce s otevřeným ohněm.
 
O posvícení v Hudlicích aneb Oldřich a Božena

hrají: Dobroslav Illich,Jiří Polehňa
text, výtvarník: Jiří Polehňa
režie: Dobroslav Illich,Jiří Polehňa

Text je napsán na motivy her starých lidových loutkářů a snaží se sdělnou formou přiblížit dětem a mládeži tradice našeho klasického loutkového divadla. Příběh vypráví o knížeti Oldřichovi, který zabloudí v křivoklátských lesích, kde jej hledá Kašpárek a pronásleduje Kochan „ten Vršovec zlovolný“.Zachrání jej uhlíř Matěj a jeho hubatá žena Anka. Za tuto službu jsou pozváni do Prahy na posvícení a...
Technické podmínky: hrací plocha vyvýšená o cca 0,6m o rozměrech min.3x3m. Přípojka el. energie 220 V ve vzdálenosti 6m od hrací plochy. Běžné nasvícení hrací plochy (není podmínkou). Kapacita sálu cca 250 diváků (je možno hrát i pod širým nebem). Představení je vhodné pro děti od 6ti let a trvá cca 40 min
 
BYL JEDNOU JEDEN...

aneb o Budulínkovi, Perníkové chaloupce a Červené Karkulce
hrají: Dobroslav Illich, Jiří Polehňa
text,výtvarník: Jiří Polehňa
režie: D.Illich, J.Polehňa

Tři pohádky (tak trochu jinak) pro nejmenší, při kterých se pobaví i dospělí, vzniknou díky kouzelné paličce a velké, kouzelné černé bedně, na kterou se tu a tam ťukne a pak se dějí věci. Představení je hráno látkovými maňásky.
Technické podmínky: hrací plocha min. 3x3m. Běžné nasvícení hrací plochy (není podmínkou). Kapacita sálu cca 250 diváků. Představení je možno hrát venku i učebnách MŠ a je určeno pro diváky od 3 let a trvá cca 40 min. Práce s otevřeným ohněm.
 
ZNÁTE KAČENKU?

hraje: Jiří Polehňa
výtvarník, režie: Jiří Polehňa

Představení je určeno divákům od dvou let. Je složeno ze tří příběhů pojednávajících o Kačence, Káčovi a dalších zvířátkách. Společně se jim v posledním příběhu podaří zahnat zlou lišku a všechno končí dobře. Kačenka snese vajíčko, které si děti mohou prohlédnou, pohladit a dýchnout na něj. Představení je hráno maňásky.
Technické požadavky:
Hrací plocha 3 x 3 m, nemusí být jeviště. Standartní nasvícení hrací plochy (denní světlo). Představení je možno hrát i venku, když neprší a nefouká-li vítr.
 
Cirkus Dobroslav

hrají: Dobroslav Illich, Jiří Polehňa
text,výtvarník: Jiří Polehňa
režie: D.Illich, J.Polehňa

Představením z cirkusového prostředí provázejí dva postarší klauni. Vystupují zde různí artisté a zvířata běžně nevídaná, ale vše narušuje malý kouzelník Povejšil. Ale jak to v pohádkách bývá, všechno nakonec dobře dopadne.
Technické podmínky: hrací plocha min. 4x3m. Běžné nasvícení hrací plochy s možností stmívání, zatemněný sál a jeden bodový reflektor s obsluhou (není podmínkou). Kapacita sálu cca 250 diváků. Představení je možno hrát venku i učebnách MŠ a je určeno pro diváky od 3 let a trvá cca 40 min. Práce s otevřeným ohněm.
 
PUSTÝ LES

hrají: Jiří a Jarmila Polehňovi,alt. Jartoslav Ipser
text: Jaroslav Ipser,Dáda Weissová
výtvarník: Jiří a Jarmila Polehňovi
režie: Jiří Polehňa

Pohádka je hrána v tradičním rodinném marionetovém divadle klasickými loutkami. Mezi postavami nechybí Kašpárek, princezna, zlý trpaslík, hloupý čert, drak a samozdřejmě poctivý chalupník Honza, Ten nakonec dostane tak trochu proti své vůli princeznu za ženu. Inu i tak to někdy v pohádkách chodí.
Technické podmínky: Hrací plocha cca 3x3m. El. přípojka 220V ve vzdálenosti cca 6m od hrací plochy. Běžné nasvícení hrací plochy. Kapacita sálu cca 150 diváku. V sále bez elevace potřebujeme jeviště vysoké min. 0,6m. Představení je možno hrát venku /za příznivého počasí/ i v hernách MŠ a je určeno pro diváky od 3 let, trvá cca 40 min.
 
Tajemství pohádkových knížek

hrají: Jaroslav Ipser, Jiří Polehňa
text: Jaroslav Ipser, Jiří Polehňa
výtvarník: Jiří Polehňa
režie: Jaroslav Ipser, Jiří Polehňa

Dva spisovatelé napsali dvě nejlepší pohádky na světě. Nikdo jim je nechtěl vydat. Vydali si je tedy samy a teď je hrají dětem. První pohádka je o vdavekchtivé Ježibabě Aurorě, Hejkalovi, Kašpárkovi, Kalupince a dalších. Vše nakonec dobře dopadne Ježibaba se vdá a Kašpárek si odvede Kalupinku domů.
Druhá pohádka je o zlém Kouzelníkovi, který vězní princeznu a proměňuje lidi ve zvížata. Vše nakonec s pomocí krásné víly statný princ s Kašpárkem v dobré obrátí.
Technické podmínky: Hrací plocha cca 3x3m. Běžné nasvícení hrací plochy, jedna židle a nižší stolek. Představení je možno hrát venku /za příznivého počasí/ i v hernách MŠ. Je určeno pro děti od tří let.
 
Rakvičkárna č.1 aneb Prasátka se nekradou 
Rakvičkárna č.2 aneb Pokažený piknik
Rakvičkárna č.3 aneb Nepohodlný svědek

hraje: Jiří Polehňa
libreta grotesek, výtvarník, režie: Jiří Polehňa

Rakvičkárny jsou typické jarmareční výstupy s dřevěnými maňásky a s tradičními rekvisitami : paličkou, kosou a rakvičkou. Humor je to poněkud černý a vychází klasických
pouličních výstupů hraných na poutích začátkem 20. století.
Technické podmínky: Hrací plocha cca 2x2m. Jednotlivé výstupy trvají cca 12 min. a pokud možno je dobré jsou-li mezi nimi přestávky cca 5 min. Představení je možno hrát prakticky všude (vadí pouze silný vítr a dešť) a je určeno pro všechny věkové kategorie.
 
BLEŠÍ CIRKUS

text, výtvarník, režie, hraje: Jiří Polehňa

Světoznámé bleší artistky Dolli, Holli a Polli jsou sice dobře vycvičené, leč stačí chvilka nepozornosti a ...
Technické podmínky: běžný stůl, židle, hrací plocha cca 3x3m, počet diváků cca 200, představení je možno hrát i v němčině a trvá cca 15 min. Práce s otevřeným ohněm.
 
DON ŠAJN

text, výtvarník, režie, hraje: Jiří Polehňa

Velice zkrácená verze známé tragedie starých lidových loutkářů. Je hrána jednoduchými dřevěnými řezbovanými marionetami.
Technické podmínky: hrací plocha cca 2x2m, dvě židle. Představení je možno hrát pro cca 150 dospělých diváků a trvá cca 15 min.
 

HrajemeFotografieO souboru